вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane szybko się zużywają i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий