пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic wyraźnie nie uwydatni projektu trawy ewentualnie kwiatów jak małe żywe plot.

Niesłychanie wysokie, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , a w razie potrzeby przesłania sąsiadujące domy oraz ulice. Żeby zrobić taki parkan rośliny zasadzamy dookoła granic posiadłości. O ile mamy dużo miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, jaka przy okazji daje orzechy. Jeśli chcemy zęby nasze żywe plot było bardzo wybujałe a zarazem wąskie to w zacienionym miejscu wolno je ukształtować z wiązu pospolitego, grabu powszechnego lub klonu polnego. Należy pamiętać niemniej jednak, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich ogarnianie może być trudne.

Nic wyraźnie nie zaznaczy linii trawnika ewentualnie rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawa, jak i rabaty nie zawsze mogą dobrze wzrastać w wskazanych terenach, małe krzewy potrafią utrzymać naturalne zaplecze w ryzach względnie osłonią gołe wycinki ziemi. Dobrze uformowany niewielki żywopłot już sam zresztą robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę jedynie ogrodzenia Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w mrocznych zaułkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast dekorują je małe jabłuszka, jakie wolno wykorzystać na przetwory.

Niewysokie lub wysokie zielone ogrodzenia wolno otrzymać z gatunków szpilkowych.

Niestety, rośliny z tej grupy bywają dużo droższe aniżeli gatunki liściaste. Z nich najlepiej znosi cień cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, jednakże jego zmianę Fastigiata Robusta wolno zostawić bez pomocy.Będzie migiem kiełkował natomiast wstrzyma kolumnowy zarys.

Jeśli wasz zakątek jest bardzo ciemny, warto aby roślinny częstokół rozświetlić kolorowymi krostami. Poniektórego spośród cienioznośnych modelów maja przemiany o jasnych bądź różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr sztampowy Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w największym stopniu dosadne w słońcu, ale nawet w śladzie liście pozostają całkiem jasne, niemal oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий